Faydalı Bilgiler

2016’ın En iyi Android Uygulamaları Belli Oldu

2016’ın En iyi Android Uygulamaları Belli Oldu
Editör by bilgisepeti

icon-android-8Google‘ın geçtiğimiz aylarda ABD’nin San Franscisco kentinde düzenlediği dilekçe etkinliği “2016 Google Play Ödülleri” adıyla sahiplerini buldu. Geliştirici konferansı I/O‘da bu yıl bir birincil gerçekleştirildi ve Android için geliştirilen uygulamalar aralarında öne çıkanları 2016 Google Play Awards ile ödüllendirdi. 2017’ye sayılı günler kala bu verileri paylaşmak isteriz. Zeki cihazlarımızın çöp uygulamalarla batmış olduğu düşünüldüğünde etkinlik verilerinin son derece yardımsever olacağı düşünülebilir.

Uzun uğraşlar sonucunda 10 bambaşka kategoride ödül almaya hak kazanan en iyi android uygulamaları, kullanıcıların indirilme oranlarına kadar belirlendi. Derhal gelin, 2016 yılının ödül bölge en iyi uygulamalarını yakından inceleyelim:

En iyi başvuru: Houzz

Popüler konut tasarım uygulaması Houzz, yılın en iyisi seçilerek birincil sırada olmayı adalet etti. Evinde değiştirme yapmak isteyen ancak vakit bulmakta zorlanan herkesin ilgisini çeken Houzz Interior Design Ideas, dekorasyon tutkunlarına ayrı tasarımlar ve milyonlarca değişik düşünceler sunuyor. Google Play Store‘da 10 milyon indirme barajını çoktan geride bırakan uygulamayı denemenizi öneririz.

houzz-home

En Erken Benimsenen Dilekçe: “World Around Me” İkinci!

Etrafınızdaki; eczane, bar, lokanta, ATM, AVM, kafe ve benzeri gibi mekanları keşfetmenizi sağlayan ve bunu oldukça farklı bir yolla yapan ”World Around Me” yılın en iyi erken benimsenen uygulamasını almaya hak kazandı.

world-around-me-tablet-2

3. Sırada En İyi Aile Uygulaması: “Thinkrolls 2” Var

3-9 yaş arasındaki çocuklar için zekalarına yerinde bulmacalar sunun ve bunu eğlenceli bir biçimde yapan uygulama, yılın en iyi aile uygulaması ödülünün sahibi.

maxresdefault

4. Sırada En İyi Global Çıkış Yapan Uygulama: Pokemon Shuffle Mobile

The Pokemon Company kadar geliştirilen ve ülkemizde de sevilen oynanan “üçlü eşleştirme” türündeki Pokemon Shuffle Mobile, en iyi global çıkış yapan dilekçe dalında liderlik koltuğunun sahibi.

4-58064426

En iyi oyun: Clash Royale

Çoğumuzun; özellikle gençlerin otobüs ve metrolarda dahi severek oynadığı bu eğlenceli oyun için çok pozitif açıklamaya lüzum değil sanırım. Supercell firmasının Clash Royale efsanesi Android platformunun 2016’daki en iyi oyunu olmayı başardı.

5-5806454d

Diğer uygulamalar ise şu şekilde:

En reformcu tatbik NYT VR, New York Times, sanal realite ile haberler içinde dolaşmamızı sağlıyor.

Google‘ın yeni tasarım dili Material Design‘ı en iyi kullanan dilekçe: Robin Hood

En iyi öne meydana çıkan egemen kullanım Alphabear 1 milyon indirme barajını geride bırakmış durumda.Oyun servislerini en iyi kullanan başvuru: Table Tennis Touch, 4 TL’den satışta ve 500 bin kere indirildi.

10. sırada ise en süratli çıkış yapan başvuru, uçak bilet fiyatlarını analiz eden Hopper oldu!

Kaynak : www.bilgisepeti.org farkıyla sunulmuştur

Yorum Yap