Din

Allah Zikri ve Esmaül Hüsna Okumanın Faydaları

Allah Zikri ve Esmaül Hüsna Okumanın Faydaları
Editör by bilgisepeti

ALLAH: Allah zikrini sürekli olarak sürdüren bir kişinin derecesi, keza Allah hem de halk müziği katında yükselir. Ahali aralarında; sevilen, sanılan, sözü geçen kıymetli biri olur. Duaları mutlaka kabul görür. Nefis şeytanının şerrinden sıyrılır. Güneş doğarken gümüş ya da altın levhaya Allah ismini yazarak üstünde taşıyan bir kişi şeytanın şerrinden korunur. Soğuk havalarda bu levha üzerinde iken “Allah” zikrine devam ederse soğuğu hissetmez. Balgam rahatsızlığı olan kişi taşırsa balgam hastalığından ivedi zamanda kurtulur.

Kişi 7 gün oruç tutup, gece yarısı da Allah rızası için 2 rekat namaz kılıp, devamında 66 defa Allah zikrini yaparsa; Allah bir melek atar. O melek, kişiyi tüm kötülüklerden muhafaza ettiği gibi, hal ve hareketlerinde, işlerinde o kişiyi yönlendirir, yönetir ve tezgâhtar olur. Allah ismi şerifini kağıda; gül suyu, safran ve misk karışımıyla yazıp, üzerinde taşıyanı yüce mevla her türlü kötülüklerden korur. Amir ya da makam sahibi şahısların yanına riayet görür. Düşmanlarına karşısında galip kazanç. Cuma günü oruçlu olarak, sabaha içten gümüş yüzüğe Allah ismini yazıp, sağ elinin parmağına takan kişinin her isteği insanlar tarafından karşılanır. İşi görülür. Sol elinin parmağına takarak bir mahkemeye giren kişi haksızlığa uğramaz.

Ya: Yardım isteme, aman ve ah gibi medet talep şeklini ifade eder. Zikretmek ise 2 şekilde yapılabilir: Kişiye Cenâb-ı Hakk’ın ilham aracılığıyla öneri etmesi şekliyle yapılan zikir. Kişinin alim bir zat’a el verip (nispet edip), onun dediği ve nasihat ettiği şekilde zikretmek.

Allah; Cenabı Hakkın “Celal ve Cemal” gibi tüm isimlerini kapsamaktadır. Allah diye zikreden Cenabı Hakk’ı bütün isimleri ile anmış olur. Bütün isimler Allah isminde gizlidir. Öteki isimler Allah İsmi Azamına birer sıfattır. Allah ismi hiç bir isme önad olmaz. Cenabı Hakkın Zatına kasten tüm isimlerin özellikleri Allah isminde vardır. Allah ismi; ruhi hastalıklardan, yürek katılığından, küfürden, fiziki ve manevi bataklıktan, nefsin arzu ve arzularından kurtulmak, düşmanlarını yenmek, merhamet sahibi almak, Allah’ın istediği şekilde hayat sürmek, son nefeste imanlı ölmek, kalbin nurlanması, imanlı olması ve şifa bulmak, zor, şiddet ve rızık galip gelmek, bakımlı sırlara vakıf edinmek, ayrıca dünya, keza de öbür dünya saadetine ermek için sürekli olarak zikredilmelidir.

Allah ismini 2 şekilde zikr etmek uygun olur. 1) Ya Allah 2) Allah, Allah… diyerek…

Kaynak : www.bilgisepeti.org farkıyla sunulmuştur

Yorum Yap