Faydalı Bilgiler Sağlık

Alternatif Tedavi Şifalı Bitkiler

Editör by bilgisepeti

Çoğu insanın tedavi için kullandığı şifalı bitkilerin yararları saymakla bitirilmeyecek bir durumdadır. İnsanların vücutlarına kolay bir şekilde uyum sağlayabildikleri için uzun süreler insanları tedavi etmek için kullanılmıştır. Şifalı bitkilerin en büyük yararı aynı anda birden fazla rahatsızlığa çok iyi gelmesidir. Ama şunu asla unutmayınız. Ciddi sağlık problemlerinde her zaman modern tıp ilaçlarını kullanmanız gerekir. Sizler için Alternatif Tedavi Şifalı Bitkileri sıraladık.

hangi-sifali-bitkiler-kullanilmali

Pirinç

Son derece doyurucu özelliği bulunan pirincin faydası saymakla bitmez. Pirincin faydaları arasında mideyi hafif tutması ve kuvvetlendirmesi ön plandadır. Midenizi temizleyerek rahat etmenizi sağlar. Pirincin son derece cilde iyi geldiğini bilenmektedir. Bu sayede yaşlanmayı önlemektedir. Pirincin bir başka sağladığı yarar ise kanser ve alzheimer gibi hastalıkları dikkat çekici bir şekilde önlediği bilimsel araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Pirincin engellediği bir başka hastalık ise kronik kabızlığı önlemektedir. Bu sayede bağırsaklarınızın düzenli olarak çalışmasını sağlar. Ama şunu unutmayın ki kabızlık halinden kurtulmak için lifli gıdaların yanında her daim bol su ile tüketmeniz gerekir.

sifali-bitkiler

Kuşburnu

İçerinde bulunan zengin C vitamini hastalıklara karşı sizlerin daha dirençli olmasını sağlar. Bedensel yorgunluğu son derece gidermesiyle de ün yapmıştır. Böbrek üstü bezlerin çalışmasını sağlayan kuşburnu kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Kanda ki şeker oranını da bu sayede dengelemektedir. En önemli faydaları arasında romatizma ağrılarını hafifletmektedir. Genetik olarak şeker hastalığı olan bireylerin her daim kuşburnu tüketmeleri gerekir. Şeker hastalığına yakalanma riskini en alt seviyeye çekmektedir. Cilt sağlığınızı koruyarak, cildinizi beslemektedir. Alternatif tedavi şifalı bitkileri arasında en yararlı olanıdır.

sifalibitkiler-nelerdir

Melisa Çayı

Melisa çayının başlıca faydaları arasında uyku sorunlarını son derece hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmasıdır. Sinirli insanların içmesi gereken bir bitki olan melisa çayı sinirlerin son derece yatıştırması bir başka faydasıdır. Sinirinizi yatıştırırken de stresinizi azaltmaktadır. Midenize dair şikayetleriniz var ise melisa çayı ile bunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Mide rahatsızlarını azaltma etkisi bulunmaktadır. Her daim sindirim sorunlarına da son derece faydası olmaktadır. Gaz giderici özelliği sayesinde yeni doğum yapan annelerin kullanması gerekir. Ateşi yükselen bir bireye melisa çayı sunulduğunda ateşi düşürme etkisi görülür.

bitkilerle-tedavi

Sinameki Çayı

Boşaltım ile ilgili problemleri olan insanlar için bağırsakları temizlemek adına kullanılabilir. Müshil etkisi sayesinde sizleri rahatlatacaktır. Şişliğe son vermesinin yanında iştahınızı kapatır, kilo vermek isteyenlere gerçekten yardımcı olur. Kabızlığınıza son vermesiyle de ün yapmış bir bitkidir. Sinameki çayını kullanırken fazla tüketmemeniz gerekir. Bağırsak sorunlarınızı artırabilir. Alternatif tedavi şifalı bitkileri arasında bağırsa sorunlarına en iyi gelenidir.

Yorum Yap