Din

Cinler Hakkında Duyulmamış Bilgiler

Cinler Hakkında Hiç Duymadığınız Bilgiler
Editör by bilgisepeti

Cinler; kabristan, hamam, pis yerler, ahır ve çöplükler, ıssız yerler, duvar delikleri ve ağaç kovuklarını sever. Buralarda yaşarlar. Metruk evleri de tercih ederler. İnsan artıklarını yiyen cinlerin gıdaları besmelesiz yenen yemeklerdir. Keza tezek ve kemikler de onların yiyecekleridir. Cinlerin insanlar gibi sosyal hayatları bulunur. Sahabe zamanından günümüze değin yaşayan cinler vardır. 1000, 1500 sene ömürleri olabilir.

Evlenip, çoluk çocuk sahibi olurlar, ölürler. Ticari kaygıları bulunmaz. Artıklarla beslendikleri için egzersiz gibi bir durumları yoktur. Onların da canını Ölüm Meleği (BIRLI) alır. Bizlerle birlikte cennet veya cehenneme gireceklerdir.

Peygamber Efendimiz (SAV) buyurdular oysa; ” Bana Nusaybinli cinlerden bir grup geldi, iyi cinlerdi. Benden yiyecek istediler, bende Allah’a dua ettim. Rastladıkları kemik ve tezekler onların yiyecekleri olsun.” Tekrar Hz. Peygamber (TEZ) buyuruyor fakat; ” Tezek ve kemikle taharet almayın. Çünkü onlar cin kardeşlerinizin azığıdır.”

Üreyip çoğalabilen cinler; seminerleri, konferansları, düğünleri, şenlikleri ve toplantıları olan varlıklardır. Yeyip içmeleri, koku duyusuyla olur. Nefsani beslenirler. Paraları kuru soğan ve sarımsak kabuğudur. Bunların şüphesiz yakılmaması nasihat edilir. Aksi halde cinlerin hışmına uğranabileceğine inanılır. Kafir cinler Yasin’i, ezanı ve tekbiri hiç sevmez. Duydukları anda titrerler. Namaz anını hiç sevmezler, secde hemen çok cefa çekerler, çırpınırlar. Kur’an okunan evleri hiç sevmezler.

cinler-1

Beden dıştan cin olduğu nasıl fark edilir:

Rüyalarda kendilerini göstererek kişiyi alıştırırlar ve fazla sabırlıdırlar. Kedi, köpek ve yılan olarak görülürler. Uykuda yılan sokuyorsa uyanınca soktuğu yerde birey acı hissedebilir. Yerde fare gibi koşuşan siyah karaltılar, karanlıktan korkma, arkadan takip edilme gözetlenme hisleri varsa, namazlarda arkada biri varmış hisleri, kafir cinler göre gözetlenmeye işarettir. Süre kollayıp vücuda girmenin yollarını arıyorlardır. Devamlı zaman kollarlar. Dertli ve ümitsiz zamanlarda “fırsat bu fırsattır” deyip saldırırlar. Sabırlıdır ve hiç vazgeçmezler.

Başka rivayetlere tarafından pişmiş pilav kokusuna bayılırlar. Hem kemik artığı et kokusu sevdikleri kokulardır. Kim sofraya oturduğunda “Besmele” çekmezse yemeğini kafir cinlerle paylaşır. Peygamberimiz (SAV): “Bilhassa et yemeği yediğiniz süre ellerinizi mutlaka yıkayın, yahut yağlı elleri yalarlar.” buyurmuşlardır. Sigara dumanını çok severler. Kafir cinler: kan, iltihap, hayvan pisliği kokularını çok sever. Sabahları zor uyanan, namazlarda ve abdest sırasında akla hayale gelmeyen sıkıntılar vesveseler yaşayan, eşiyle şiddetli geçimsizliği olan, eşinin yüzünü aniden değişik görebilen; gözleri kan çanağı gibi kırmızı, sol kolunda uyuşmalar yaşayan kişilerde Cin etkisinin olabileceği düşünülür.

Yazılanlara ilave olarak gece geç vakitlerde bitkin uyanan; banyoda, tuvalette uzun süre kalan, ani sinirlenmeler yaşayan, yatakta sık dönen, uykuda diş gıcırdatan, eşine karşısında nedensiz soğuk, aniden kendini kaybeden, kramp şeklinde ağrılar yaşamış, ani uyku bastıran, iki bambaşka insan gibi öbür kişilikler sergileyenlerin de bedeninde cin olabileceğine inanılır.

Kainat cinlerle doludur. Boş yer yoktur, özellikle güneş battıktan sonradan şeytan, kafir ve cinler cirit atarlar.Çocukların akşam namazından sonra dışarıda çıkmaması öğüt edilir.Kan ter içinde uyanan, bezginlik ve halsiz şahısların cinler aleminden birisi ile evli olabileceğine inanılır.Bir Cin, bizim alemden bir erkek ile evliyse o erkeğin hayatı boyunca o kadınsı cinden kurtulması imkansızdır.O kişiye her türlü kötülüğü yaparlar, dünyasını karartırlar.Eğer Rahmani iseniz, karşıdaki insanın gözlerinin içine bakın. Cinli kişi bu bakıştan şiddetli rahatsız olur.Kasıklar, ense, diz kapak altları ve sol kol aşağı saklanırlar. Sağda hayır amellerimizi yazar melek bulunur.

Nerelerde yaşarlar, hangi mekanları severler:

Kirli insanlara ve kirli insanların kokularına bayılırlar. Peygamberimiz (SAV): “Her kim evine girerken ‘Bismillah’ demezse bilsin ki evine iblisle birlikte girer.” buyurmuştur. Kim yatağa besmelesiz girerse onunla birlikte yatarlar. Onlar da şöyle der: “Hem barınacak yer buldum, ayrıca doyacak sofra buldum, ayrıca de yatacak yatak buldum”. Her işin başı besmeledir. Evlerde en fazla banyo ve tuvaletleri severler. Tuvalete girince özellikle Allah’ı hatırlatırlar. Mümin cinler camileri, mümin evleri severler. Evlerde mümin cinlerin bulunması iyidir. Çünkü onlar zülmanilere aleyhinde koruma görevi yaparlar. Hamam, çöplük ve ağaç dipleri en çok barındıkları yerlerdir. Kainatın her tarafı onlarla doludur, bütün evler onların mekanı olabilir. Müslüman kişilerin evinde Müslüman cinler vardır. Kafir kişilerin evinde kafir cinler olabilir. Nusaybin cinleri fazla meşhurdur. Ilk kez da Müslüman olanlar Kabe cinleridir.

Yatağa yatınca 21 Besmele çekilir, 3 Fatiha, 3 İhlâs, 3 Felâk, 3 Nas, 3 Ayet-el Kürsi okunur. Ve 21 Besmele ile kapatılır. O zaman ona ne bir cin, ne bir karabasan yaklaşamaz. Bu bir zırhtır. Sabaha dek sizi korur.

Kaynak : www.bilgisepeti.org farkıyla sunulmuştur

Yorum Yap