Kimdir

Donald Trump Hakkında Bilinmeyenler Bilgiler

Donald Trump Hakkında Bilinmeyenler
Editör by bilgisepeti

ABD’de 2016 seçim sonuçlarının açıklanmasının ardındaki ülkenin 45’inci başkanı, Cumhuriyetçi Partinin adayı zengin Donald Trump oldu. Şimdilerde cümbür cemaat; iş adamı, yeni siyasetçi, idareci, yazan ve girişimci Donald Trump’ın kimliğini, ayrıntılı biyografisini, yaşamını ve bilhassa Müslümanlar hakkında söylediklerini merak ediyor. Forbes kadar hazırlanan Dünyanın En Varlıklı 400 İnsanı listesinde bulunan bu kişiyi bütün kuytu yönleriyle sizler için araştırdık!

150904-donald-trump-2-gty-629

14 Haziran 1946’da iş adamı Frederick ve Mary MacLeod Trump’ın beş çocuğundan dördüncüsü olarak New York’ta doğan Donald John Trump, Pensilvanya’da yer alan Wharton Institu’de İşletme eğitimi alır. Sonraları Trump Organizasyonunun da başkanı olacak son ABD başkanı, kolej yıllarında babası Fred Trump’ın emlak ve inşaat firmalarında çalışmıştır. Kariyeri her tarafında otel, kumarhane, golf sahaları ve daha birçok inşa inşa eder. Trump: The ART of the Deal ve Trump: How to Get Rich gibi çoğu kitap yazmıştır. 2000 başkanlık seçimlerinde Reform Partisi adayları aralarında yer almıştır.  almıştır. 2004-15 arasında NBC’de yayınlanan meşhur TV programı The Apprentice’de yer almıştır.

abc_donald_trump_this_week_jt_130811_33x16_1600

Çek güzel Melania Knuss Trump ile evli.Mizofobiye yani titizlik hastalığına sahip olduğu için kimseyle el sıkışmıyor.Hiç içki ve sigara kullanmadı.Evde Tek Başına 2 filminde ufak bir rolü bulunuyor.Hollywood yıldızlar geçidinde adı bulunuyor.Göçmen karşıtı bir politika yürütüyor. Fakat kendisi Alman göçmeni bir ailenin çocuğu.

donaldtrump

Tercih kampanyaları için haftada 2 milyon dolar harcayacağını açıklama etti. Seçim sloganı olarak Make America Great Again sloganını seçim etti. Aynı sloganı 1980’lerde eski ABD başkanı Reagan da kullanmıştır. Vaatlerinde göçmenler, Müslümanlar, emniyet ve IŞİD ile mücadele konularındaki görüşleri ön plana çıkmıştır. Göçmenler için öne sürdüğü planlardan biri de ABD ile Meksika sınırına bir duvar örülmesidir.

2016’da sert ideolojisinin, radikal İslam, IŞİD, atom ülkesi İran ve komünist Çin’e caydırıcı silah olarak seçilmesi nedeniyle Nobel Uzlaşma Ödülüne namzet gösterildi. Bir konuşmasında, ”Ben Müslümanları seviyorum. Bence onlar fantastik insanlardır” açıklamasında bulunmuş oysa sonradan Müslümanların geçici olarak ABD’ye girişinin engellenmesini belirttiği konuşması büyük tepkiler gördü.

donald-trump

Trump’ın büyükannesiyle büyükbabası Baden (Avusturya)’dan ABD’ye göç etmişlerdi. Babası emlakçılık yapıyordu. Donald Trump 1960’ların başında liseyi fena hal ve notları yüzünden, terk etmek zorunda kaldı. Peşinde askeri akademide okudu ve 1968’den daha sonra işletme eğitimi aldı. Tek ve iki ailelik evlerin yapımında uzmanlaşan babasının şirketinde kimilerine tarafından ufak işlere baktı.

Trump 3 izdivaç yapar. Bu evliliklerinden 3 erkek 2 kız olmak üzere 5 çocuğu vardır. 1977’de atlet ve manken olan Ivana Zelníčková ile ilk evliliğini yaptı. Bu evlilikten Donald Trump Jr., Ivanka Trump ve Eric Trump edinmek üzere 3 çocuğu oldu. 1991’de 16 yıllık eşinden ayrıldı. 2 sene televizyoncu Marla Maples ile evlendi ve benzer yıl Tiffany adında kızları doğdu. 1996’da ayrılma kararı aldı. 2005’te tasarımcı ve model olan Melania Knauss ile evlendi. Bu evlilikten ise 2006’da Barron Trump adlı oğlu doğdu. Trump birincil eşinden doğan Donald Trump Jr., Eric Trump ve İvanka Trump’ın meslek hayatında yer edinmesini istemiş, çocuklarının da bu işi öğrenmesi ve kendisinden daha sonra şirketi yönetebilmeleri için onları yanında almıştır. Firmasının resmi sitesinde bu üç çocuk The Next Generation olarak tanıtılmaktadır.

Kaynak : www.bilgisepeti.org farkıyla sunulmuştur

Yorum Yap