Faydalı Bilgiler

E-Devlet Hakkında Bilgi

E-Devlet Hakkında Bilgi
Editör by bilgisepeti

Türkiye’de e-Devlet Kapısı, ulus bilgi bankası işleviyle birlikte vatandaşların Internet üzerinden sunulan ulus hizmetlerinden tek noktadan ve güvenli bir şekilde faydalanabilmeleri nedeniyle kurulmuştur. e-Devlet Kapısı sistemine entegrasyonu tamamlanan kurumların hizmetleri, www.türkiye.gov.tr adresi üzerinden sunulabilmektedir.

e-Devlet şifresi, üzerinde T.C. Kimlik Numarasının bulunduğu fotoğraflı kimlik ile kişisel olarak kullanım yaparak yurt içinde PTT Merkez müdürlüklerinden ya da yetkili şubelerden, yurt haricen Elçilik ve Konsolosluklardan tedarik edilebilir.

Şifre değişikliği sayfasında parola emniyet kriterleri bulunmaktadır. e-Devlet Kapısı üzerinden bilgilendirme hizmetleri, bütünleşmiş elektronik hizmetler, ödeme işlemleri, ulus kurumları aralarında veri ve belgelerin paylaşımı işlemleri sağlanmaktadır. Hem 43 ilde bulunan 108 belediye ve 4 yerel hizmet kurumu göre sunulan elektronik hizmetlere de e-Devlet Kapısı sisteminden erişilebilmektedir. e-Devlet Kapısı sisteminin sunduğu hizmetler her geçen gün artmaktadır.

Kaynak : www.bilgisepeti.org farkıyla sunulmuştur

Yorum Yap