Din

Fetullah Neden Hiç Evlenmedi?

Fetullah Neden Hiç Evlenmedi?
Editör by bilgisepeti

Kendi belirtilmiş ifadesine kadar Vatikan’da ölmeyi düşleyen, “Evlenmeyi ve çocuk yapmayı davama tutarsız saydım.” diyen Fetullah’ın; “Nikâh benim sünnetimdendir. Kim benim sünnetimle amel etmezse benden değildir. Evleniniz! Zira ben, diğer ümmetlere karşı sizin çokluğunuz ile onur edeceğim. Kimin maddesel imkânı varsa hemencecik evlensin. Kim fiziki imkân bulamazsa, oruç tutsun.” hadisi şefini bilmemesine imkan ihtimal değil! Akıllara şöyle bir soru gelir. Fetullah’ın evlenmeyi ya da evlenemeyişinin ardında yatan gerçekler nelerdi?

2016-10-21_23-43-29Latif Erdoğan, “Şeytanın Gülümseyen Yüzü” adlı kitabında Katolik papazları gibi yaşamış Gülen’in evlenmeme gerekçesi öbür bir nedene dayandırır. Latif Erdoğan’ın böyle önemli bir bilgiyi paylaşmak için 40 yıl beklemesi, olayı kent efsanesi basitliğine itse de gerçi “yorumudur” paylaşmak isteriz. İfadesine göre Gülümseyen’in göbeğinden dizine değin vücudunda bir kaşıntı illeti varmış. Vücudunun o bölgesi çok kaşınmaktan bere yara içindeymiş. Çocukluk yıllarında dört sene uyuz illetine müptela olmuş. 12 Mart döneminde hapse atıldığında bu illetin şiddeti daha da artmış. Açık Konuşmak Gerekirse Latif Erdoğan’ın bu sözleri, kitabını cilalayacak, üç-beş daha fazla sattıracak bir kenar süsü ötesine geçmiyor.

İşin kaşıntılı boyutunun yanı sıra; “acaba eşcinsel mi” dedikoduları da dile getirilmiyor yok. FETÖ’nün LGBT’ye desteği, akıl hocası FBI ajanının GAY olması gibi detaylar; cinayete kurban giden gazeteci Meriç’in bir vakitler öne sürdüğü iddialarını birazcık daha akılda kalıcı hale getiriyor. Durumu kitap haline getirmeden öldürülen Meriç’e göre Gülen 1960’larda bir cami tuvaletçisiyle ilişki yaşamış. Meriç’in hayatta olmaması da iddiası kadar mühim bir ayrıntı. Burada, Fetullah’ın şeker hastası olduğunu da atlamadan spesifize etmek lüzum. Malumunuz şeker hastalığı, cinselliği köküne dek bitirebilen bir hastalık. Evlilik de temelinde aile demek olduğuna tarafından durumun izahı az çok kesin oldu çağrıda bulunmak. Fetullah’ın hastalığı için 60 milyon liraya özel bir şeker hastalığı merkezi kurdurduğu da adli kayıtlara kadar geçmiş bir başka ayrıntı.

FETÖ’cü olduğu ileri sürülen fakat kim ya da kimler olduğu emin olmayan polisler, DHKP-C’li olduğu bahanesiyle izlemeye aldıkları Meriç’i kaçırır. Meriç’in cesedi 18 gün sonra Akçakoca açıklarında domuz bağı yapılmış halde bulundu. Meriç, 2011’de 1964-65 arasında Kırklareli’nde vaizlik yapan Gülümseyen’in bir tuvalet bekçisi ile gayri ahlaki ilişki yaşadığına ilişkin elinde veriler bulunduğunu duyurmuştu.

Kadınları, erkekleri yoldan çıkaran “haram ve çetin bir güle” benzeten Fetullah hakkında konuşulan iddiaları kısaca şöyle listeleyebiliriz:

diyabet sebebiyle bir eş olarak vazifelerini yerine getiremeyecek durumda.Vatikan’a aleyhinde sorumlulukları olan Fetullah Müslüman yok o yüzden evlenmedi.Kainat imamı oysa her ne hikmetse kadınlara alaka duymuyor.Evlendi hatta çocuğu veya çocukları var ama bizim haberimiz yok.

Fetullahçıların kıyasıya inandığı hastalıklı tez ise şu şekildedir: … bir gün aklımdan geçti pek evleneyim diye. şimşek gibi fakat, bir lahza böyle aklımdan gelip geçti. olur ya bir saniyeliğine. ertesi gün yanıma bir arkadaşım geldi.” hocam, akşam peygamber efendimizi (iddia) rüyamda gördüm. bana,’ o evlenmesin, evlendiği gün ölür ve ben de cenaze namazına gelmem’ dedi. o gün anladım oysa, evlenmek benim için dürüst olmaz ve evlenmemeye karar verdim…

FETÖ’ye 25 yıl hizmet eden Ahmet Keleş, örgüt elebaşısı Güler Yüzlü’in niçin evlenmediğini farklı bir hikayeyle açıklar. Prof. Keleş, Kırklareli’nde mahalleden birine, Tebessüm Eden’in müftülükten birileriyle kız istenmeye gittiğini, oysa kızın ailesinin, “Anne babasıyla kız istemeye gelmeyen birine bizim verilecek kızımız yok” dediğini, Güler Yüzlü’in de bundan daha sonra bir daha evlenmek istemediğini söyledi. 1941 yılında doğan ve şu an 75 yaşında olan Tebessüm Eden’in resmi bir evliliği kayıtlarda bulunmuyor.

resim1

Yahudiyi Hristiyan’ı cennete sokmaya meraklı diyalogcu Fetullah’a Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem’in evlilik hususuyla ilgili sözlerinden bir kaçını andırmak isteriz:

“Evlenme işi için, iki birey aralarında arabuluculuk yerine getirmek, en üstün aracılıklardandır.”

“Dininden ve ahlâkından hoşnut olduğunuz biri sizden kız istemeye gelirse, verin! Vermezseniz, yeryüzünde şamata ve büyük bozgunculuk olur.”

“En kötü yemek, zenginlerin çağırılıp, fakirlerin çağrılmadığı nikah yemeğidir. Kim davete gelmezse, Allah ve Resûlüne âsi olur.”

“Ey gençler topluluğu! Gücü yeteniniz, evlensin. Çünkü bu, gözü haramdan daha iyi korur, edep yerini de. Gücü yetmeyen ise, oruç tutmalıdır. Çünkü orucun, şehveti kırma özelliği vardır.”

Kaynak : www.bilgisepeti.org farkıyla sunulmuştur

Yorum Yap