Nedir Tarih

Hitler Ve Soykırıma Dair Bilinmeyenler

Editör by bilgisepeti

Adolf Hitler Nazi Almanya’sının diktatör lideridir. Mutlak otoritenin yegane sahibi ve bu gücü elinden kaybetmemek için çok fazla insanın canına kast etmiş Alman ırkını üstün sayan bir lider (!) yeri geldiğinde kendi ırkından olana bile acımayacak kadar katı bir diktatördür.

Adolf Hitler daha çok Yahudi milletine yaptığı soykırım ile bilinir. Nazi Almanyası döneminde yani Hitlerin diktatörlüğünde Almanya’da yaşayan 6 milyon civarındaki Yahudi katledilmiştir. Bu katliamların tek sebebi ise alt sınıftan yani Alman ırkından olmayanların yaşama hakkı yoktur felsefesidir. Zannedilmesin ki Hitler’in katliamları sadece Yahudiler ile kaldı. Yahudilerin yanı sıra Çingeneler, homoseksüeller, şintiler, yehovanın şaHitleri ve özürlüler. Hatta daha fazlası da sayılabilir.

soykirim-hitler

Hitler Neden Almanları Katletti

Adolf Hitler bozulmamış bir Alman ırkı yetiştirmeyi hayal etmiştir. Nünberg yasalarında da bunu açıkça ifade etmekten de kaçınmamıştır. Yasada der ki Ari ırktan olmayanlar insandır ve ari ırktan olanlar ile evlenmek yasaktır. Hayalini kurduğu bu ırk içinde özürlüye engelliye ya da homoseksüellere yer yoktu. Alman ırkından bu durumda kimse çıkmaz çıksa da yaşama hakkı yoktur diyerek özellikle özürlü Almanları yüksek yerlerden aşağı atarak katletmiştir.

nazi-almanyasi

Hitlerin Yahudilere Uyguladığı Soykırım

Hitler Yahudi soykırımının sinyallerini aslında otoriteyi eline aldığı sıralarda yüksek kadrolarda çalışan Yahudilerin işlerine sona erdirerek verdi. Bu süreç daha sonra Yahudilere ait mülklere el koymak ile devam etti en son olarak ise alenen Yahudiler ölüm kamplarına gönderildiler ve orda toplu katliamlar yapıldı.

Ölüm Kampları

Yahidiler hayvan vagonlarına doldurulup egzoz dumanı ile öldürülmeye başlanmıştır fakat bu yöntem Hitler’i tatmin etmemiştir. Zaman ile öldürmede etkili yöntemle ve gazlar geliştirilmiştir. Ölüm kampları ölüm fabrikalarına dönüşmeye başladı Yahudiler topluca bu fabrikalara doldurulup verilen Züklon B gazı ile 20 dk kadar bir süre içinde öldürülüyorlar. Ölen Yahudilerin cesetleri yakılıyor. Geride bıraktıkları eşyaları hatta bazen cesetleri bile endüstride kullanılıyordu.

hitler-ve-soykirim

Almanya’da ciddi acılar yaşayan hatta katledilen soykırıma uğrayan Yahudilerden geriye kalanlar zamanla Filistin topraklarına gidecek ve II. Dünya savaşından sonra orada kendilerine devlet kuracaktır. Çok net anlaşılacağı gibi Yahudilerin Filistin topraklarına göçünü Hitler kolaylaştırmıştır.

Adolf Hitlerin Sonu

Alman ordusunun Sovyet güçleri karşısında gerilemeye başlaması ve Berlin’in işgal edilmesi ile bunalıma giren Hitler Berlin’de bulunan yer altındaki sığınağında sevgilisi Eva ile intihar etmiştir. Böylece Alman imparatorluğunun çöküşü başlamıştır.

hitler-soykirim

Unutmayın ki dünyanın hiçbir yerinde diktatörler sıcak yataklarında can vermemişlerdir.

Yorum Yap