Nedir

İnstagrama Reklam Nasıl Verilir?

Reklam işini her kapsamda işletmenin kullanabileceği biçimde büyüten Instagram, bu işi maddeler halinde kullanıma sunuyor. Bu sunum şeklinden de kaynaklanan kaliteli bir reklam verme işlemi gerçekleşiyor. Her gün daha fazla çok kullanıcıya sunulan reklam servisi, ileriki günlerde hem Instagram reklamları API’sinden hem de Facebook’un reklam idare aracı olan Power Editor üzerinden kullanıma sunulabilecek. Böylece daha fazla insana ulaşılabilecek. Bunun yani yanı sıra reklam vermekteki amaç daha da gelişecek.

instagrma-reklam-vermek
İnstagram Hesabı Olmadan Reklam Vermek

Instagram’da Facebook reklam hesabına sahip olan birçok kişi reklam verebiliyor. Reklamların kullanıma açıldığı kullanıcılar şu an Power Editor ve de Facebook Reklamları API’sini kullanarak promosyonlarını oluşturabiliyor. Reklam veren kişinin bir Instagram hesabının olması zorunlu değil; fakat Business Manager’a bir Instagram hesabı koyulmazsa reklamlar gri renkte bir isim ile görünüyor ve reklama gelen yorumları görmek, yanıtlamak gibi şeyler mümkün olmuyor. Bu da pek işinize yaramayacaktır. Bu yüzden yine de bir Instagram hesabı koyulması tavsiye edilir.

instagam-reklam

Reklamlar Instagram’da kullanıcıların ana sayfalarında takip ettikleri hesaplarca paylaşılıp görsellerle birlikte destekleniyor ve oluşturulurken seçilen konsepte bağlı olarak kare veya yatay şekilde görülebiliyor. Bu sizin seçtiğiniz konsepte göre farklılık gösterebilir.

insatgram-reklamlari

İnstagram Reklam Özellikleri Hakkında Genel Bilgi

İnstagramın reklam platformunun genişle aşamalarında yeni reklam sağlayıcılar için belirli nitelikte duyurular oldu. Buna göre;

Instagram artık çeşitli firmalara 15 saniye yerine 30 saniye süre içerisinde reklamın videoları için yükleme seçeneği sunuyor. Bu sizin daha iyi iş yapmanızı sağlayacaktır. Reklam fotoğrafları ve videolarının kare şekilde olma zorunluluğu ortadan kalkıyor. Platform, Facebook ve Instagram’da yapılan çapraz promosyonların yönetimi ve performansı için reklam verenlere servis ve optimizasyon gereçleri sağlıyor. Marquee ismi verilen yeni özelliğin getirileri arasında reklam veren kişiler kısa süreler içerisinde büyük bir topluluğa ulaşma şansına sahip oluyor.

instagram-nasil-kullanilir

İnstagramda Paylaşımlar

Instagram’da fotoğraf, video ve birkaç görselin sürükleyerek görüntülenmesine imkân veren Carousel formatı olmak üzere 3 değişik biçimde reklam verilebiliyor. Size en yatkın gelen ve rahat hissedeceğiniz platformda 3 seçenek arasında seçim yapabilirsiniz.

instagram-reklam-analizi

Reklam verme işinde gelişmişlik gösteren yeni sistemle daha fazla insana ulaşabilmek ve işlerinize hız kazandırmak işte bu kadar basit. Ne kadar çok kullanıcı kitleye ulaşılabilirse o kadar fazla ii imkanları sizlerle olacaktır. Sizlere instagrama reklam nasıl verilir sorusunu uzun bir şekilde anlattık. Daha fazla bilgi sahibi olmak sizin elbette ki sizlerin elinizde.

Yorum Yap