Din

İslam’da Cinsel Yaşam ve Yasaklar

İslam’da Cinsel Yaşam ve Yasaklar
Editör by bilgisepeti

Kadınla erkeğin cinsel temasına Cima denmekte. Dinimiz, tüm Müslümanları evliliğe özendirme eder. Evlilik baştan sona cinsel arzular giderilir, iffet ve namus korunarak cins devam eder. İslamiyete kadar cimâ’ın da bazı kuralları bulunur. Şu şekilde özetlenebilir; birleşmeden önce besmele çekmek; örtü aşağıda olarak kıbleye karşı bulunmamak; aybaşı halinde yapmamak, anal birleşmeden uzaktan durmak, kadına yumuşak davranarak o da ihtiyacını giderinceye kadar bitirmemek; ikinci kere ilişkide bulunacaksa eteğini yıkamak; gecenin başında ilişkide bulunacaksa uyumadan önce banyo yapmak, hiç değilse abdestle uyuklamak; sevgi ve ilgiyi artırıcı elde etmek.

Sana kadınların ay halini sorarlar. De oysa: O, bir rahatsızlıktır. Bu sebeple ay halinde olan kadınlardan uzakta durun. Temizleninceye dek onlara yaklaşmayın. Temizlendikleri zaman, Allah’ın size emrettiği yerden onlara yaklaşın. Şunu iyi bilin ki, Allah tevbe edenleri de sever, temizlenenleri de sever.” (Bakara:222)”

Bu bildiğimiz tenasül yoludur. Arkadan yaklaşmak doğru değildir. Nitekim Peygamber Efendimiz bu konuyla ilgili şöyle buyuruyor: “Hanımına arka yoldan yaklaşan kimse lanete uğramıştır. Erkeğe ya da ya da kadına arkadaki yoldan yaklaşan kimseye Allah, rahmet bakışıyla bakmaz” Eşler arası deha olsa anal ilişki livata olarak adlandırılmış ve yasaklanmıştır. Cinsi münasebetten sonradan gusletmek de farzdır.

Kaynak : www.bilgisepeti.org farkıyla sunulmuştur

Yorum Yap