Genel

Padişah Cinler ve Korkutucu Gerçekler

Padişah Cinler ve Korkutucu Gerçekler
Editör by bilgisepeti

devilPadişah cinler; cinlerin padişahı olduğundan cinler aleminde sayıca çok fazla azdır ve güçlerinin sınırı yoktur. Padişah cinler insanları böylece umursamadıklarından musallat olmazlar zira kendi Dünyalarındaki cinlerle de o kadar muhattap değillerdir. Fakat son derece eksik bir ihtimalle de olsa böyle bir cin, ara sıra insanlara musallat olursa bu iş bir kaç gün geçmeden kişiyi toprak altına sokup Allah rahmet etsin dedirtebilir. Böyle bir durumda olan birey kime başvurursa başvursun padişah cini yakabilecek baskı ve cesarette yardımcıları olan birini bulması imkansıza yakındır. Bütün dünyada padişah cin yakabilecek seviyede insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Onlar da ulu Mevlanın koruması aşağı olduklarından bu güce sahiptirler. Çünkü padişah cini yakan birisi cin ordusunun topluca musallatına uğrar. Bu kişinin arkasında bir dua okuyacak çoluğunu çocuğunu, akrabasını zeka sağ bırakmazlar.

Şöyle bir örnekle açıklayalım: “Bir devlet büyüğü sizinle uğraşsa, araya nüfuzlu birilerini sokmadan ona karşısında gelmeniz – iknaya çalışmanız kolay bir fani olarak ne mümkündür. Şüphesiz her şeyin en doğrusunu Allah (CC) bilir.”

Haftanın 7 günü için 7 bambaşka Padişah Cin bulunduğu rivayet edilir. Aşağıda isimleri bulunan 7 padişahın emrinde toplam 400’e yakın (378) kabile vardır. Her bir padişaha 54 kabile düşüyor ve bu kabilelerin net sayını yanız Allah-u Teâlâ bilir. Bu padişahların hükmüne girmeyen 42 kabile şeytânî ve azgın cinler olarak bilinir. Tacı altın olan Mihrez el-Ahmer, tüm kabilelere hükmedebilir.

Günlerden Pazartesi: Abdullah el-Hiyem ibni Ehlim Mürre. (Müreh). Yıldırım hızına sahiptir. Tacı bulunur. Yünden bir çadırdadır ve yardımcıları beyaz giyinir. Müslüman olarak adını Yusuf olarak değiştirmiştir. Mekanı Mardin’in Musaybin ilçesi olduğundan o bölgenin kralıdır. 150 cm boyunda olup elleri, olduğundan daha uzun görünür. İki hizmetkârı da kendisine benzer. Bu cin, Hz. Muhammed’in elleri arasında İslamiyeti dini kabul eden cin padişahıdır.

Salı günü: Mihrez el-Ahmer. Altından bir tacı vardır ve yünden bir çadırda oturur. Yardımcıları, kırmızı giyinir. Iblis’in çocuklarındandır. Kırmızı renkte ve insan görünümündedir. İnsanlara musallat olduğunda burunlarından kan akıtır. Kuyuları kurutur. Ateşten yatağa düşenlerin çoğuna kabuslar manzara yeteneğine sahiptir. Tacı altın olan Mihrez el-Ahmer, bütün kabilelere hükmedebilir.

Çarşamba günü: Burkan. Tacı bulunur ve diğer tüm padişah cinler gibi çadırı yündendir. Yardımcıları sarı giyinir.

Perşembe günü: Şemharuş (Şemhurış). Tacı mevcutturve çadırı yündendir. Yardımcıları beyaz giyinir. Fazla bilge bir görünüme sahiptir. Görüntüsü itibariyle insana fazla aynı. Görevi; altın, hazine gibi meslek ve paylaşımlarda hakimlik yapmak ve bu işleri idare etmektir.

Cuma günü: Ebyab (Ebyed) veya Zevba’dır (Zubea). İki adı vardır. Tacı bulunur ve çadırı yündendir. Yardımcıları yeşil giyinir. Ay’ın etkisindeki cin padişahlarından biridir. Her yanı beyazdır ve ürkütücü gözükür. Sakin bir haldedir. Alim ve akıllı cin liderlerindendir. Emrinde onlarca cin hizmetkârı bulunur. Aşk ve şahısları birleştirmek gücüne sahiptir. Görüş olarak görkemli bir kraldır. Kendisine yapılan davetlere adeta hiç yanıt vermez.

Cumartesi günü: Meymun Ebu Nuh. Tacı vardır ve çadırı yündendir. Yardımcıları siyah giyer. Uranüs’ün yeryüzü cini de denir. Görünüm olarak yaşlıdır ve elinde bir asa ile dolaşır. Çenesinde yedi kıl vardır. Başlıca kuyu kenarları ve harabe yerlerde dolaşır. Uçma kabiliyetine de sahiptir. Babasının adı, Deybac Afif’tir.

Pazar günü: Ebu Abdullah Müzheb. Tacı vardır ve çadırı yündendir. Yardımcıları beyaz renkte giyinir.

Kaynak : www.bilgisepeti.org farkıyla sunulmuştur

Yorum Yap