Sağlık

Selülite portakal yağı

Editör by bilgisepeti

ShiffaHome Marka Yöneticisi Sevil Gülsoy, selülitlerinden rahatsız olan bayanlar için portakal yağının çözüm olabileceğini belirtti.

ShiffaHome Marka Yöneticisi Sevil Gülsoy,  bayanların selüloit sorununa değindi. Gülsoy, bayanların genel olarak hastalık duyduğu yağlanmalar için portakal yağını önerdi. Selülitin, hormonel bozukluklardan  kaynaklanabileceğinin altını çizen Gülsoy, “Selüloit, yaygın olan ismiyle selülit hormonel bozukluklardan da kaynaklanabilen bir dolaşım hastalığıdır. Fakat maalesef yalnızca yaza dürüst akla geliyor ve kurtulma çabasına giriliyor. Bu kesinlikle yanlış bir yaklaşımdır. Yaza dürüst rejime giren bayanların neredeyse hepsinde bir selülit telaşı da görülür. Fakat selülit ayrım edildiği anda, tedavisine başlanılması gerekir. İleri ancak boyutlarda damar çeperlerini tamamen sararak damar yetmezliğine kadar ilerleyebilir. İşte bu sebepten dolayı mevsimlere kadar hareket etmemek gerekiyor. Görüntüsünden ziyade hastalığın kendisinin rahatsız etmesi gerekiyor. Kaldı fakat selülit ağrılara da sebep olabiliyor” dedi.

 

 

Gülsoy, selülitin çoğunlukla basen bölgelerinde görüldüğünü belirterek, “Selülit olup olmadığını tanımlamak fazla zorlama değildir. Başlıca basenlerde görülen selülit, bilek ve dizlerin iç taraflarında, barbar ette de görülebilir. İki parmak aralarında sıkılan bölgede portakal kabuğu görünümü varsa selülit de var demektir. Bu yağ topaklarını ise bir diyetle yok oysa dolaşımı düzenleyici gıdalarla, yağ yakıcı egzersiz ve masajlarla giderebilirsiniz. Bu masaj ve egzersizleri uygularken de bir takım nebati yağlardan destek alınabilinir. Mesela portakal yağı. A ve C vitaminleri ile protein bakımından zengin olan portakal bununla birlikte limonen etmen maddesini de içeriyor. Meyve kabuklarından elde edilen portakal uçucu yağı cilde masaj yöntemiyle uygulanıyor. Bilhassa selülit için tercih edilen bu yağın gözenek sıkılaştırıcı ve kan akışını uyarıcı etkilerinin olduğu söyleniyor. Yalnızca selülitte değil sivilceli bölgelere ve açılan gözeneklere de uygulanan bu yağ hücresel yenileyici, yağ dengesini sağlayıcı olarak da kullanılabiliniyor” diye konuştu.

Portakal yağının brülör etkisi ile deri daha aşağı dokusundaki yağların harekete geçmesine takviye etiğini bu sayede ise selülit tedavisine destek verdiğini söyleyen Gülsoy, “Ahenkli olarak birkaç ay kullanılması gereken bu yağın mutlaka bilinçli bir masajla kullanılması gerekiyor. Masajında etkisi ile dolaşım uyarılmış oluyor. Kullanıma hazırlanmış olarak sunulan ürünler arasında ise Softem ve Shiffa Home markaları da bulunuyor” biçiminde konuştu.

 

İSTANBUL (İHA)

Kaynak : www.bilgisepeti.org farkıyla sunulmuştur

Yorum Yap