Din

Sihir Belirtileri Nelerdir?

Sihir Belirtileri Nelerdir?
Editör by bilgisepeti

Takâtsizlik, uyuyamamak, sık idrara çıkmak, bazı bölgelerde görülebilecek morluk veya lekeler, kendini ayrı bir Dünyada algılama hali, fazla asabiyet ve sinirlilik, aynaya bakınca bir buğu algılama, eve ve konut halkına karşısında antipati hali gibi durumlar, ‘sihir belirtileri’ olarak listelenmiş hallerden bazıları. Vesveseli elde etmek da eklenebilir. Bir örnek saptamak icabında; bazı kimseler evden dışarı çıkıp dönse; elbisesinin hatta bütün bedeninin kirlendiği hissiyle giysi değiştirerek banyo yaparlar. Bazıları da devamlı banyoda kalmak isterler uzun süreler banyoda kalırlar, saatlerce ellerini yıkarlar. Öteki bazı belirtileri (!) de liste halinde paylaşmak isteriz:

“Allah’a şirk koşmak, adam öldürmek, zina etmek, esas babaya saygısızlıkta bulunmak, sihir yapmak.. büyük günahlardandır.”

NÂS SURESİ’NİN KARANLIK GÜÇLERE VE BÜYÜYE KARŞI OKUNMASI: “De oysa: Sığınırım ben insanların Rabbine, İnsanların hükümdarına, insanların ilahına, O sinsi vesvesecilerin şerrinden. O ancak, insanların göğüslerine vesveseler fısıldar. Gerek cinlerden, gerek insanlardan.” (Nas, 114/1-6.)

ARA SIRA kendinizi tanıyamaz durumda olmanız,Artarak aralıksız sıçrayarak uykudan kalkma hali; uyku sırasında korkma, bağırarak uykudan kalkma,Korkunç rüya ve karabasanlar görmeye başlamanız,sıkça kedi, köpek gibi hayvanları rüyalarda görmeniz,sık sık uykuda yüksekten atılma-düşme-uçma, diş gıcırtı yapmak,Oda sıcaklığı ya da giysilerle alakalı olmadığı halde uykuda terlemekBoğazını sıkıyorlarmış boğuluyormuş duygusal,Yürek veya miden rahatsızlığı olmadığı halde göğüs kafesinizde hissedilen sızı,Aşırı takâtsizlik ve ensende ağrılar, kasıklarda ağrı veya şişlik,Saçlarda elektriklenmeler, gözlerdeki ağrılar, birinin sizi izlediği izlenimine kapılmak,Huzursuzluk, hissizlik, aylaklık hali ve peşine düşüp takip ediliyormuş hissi,Yalnızlıktan korkma ve tedirgin olma.. (Bazıları yalnızlığı sever ve odaya kapanır, kalabalıklardan hoşlanmaz.)Sabahları uyanınca ellerde kollarda (genelde sol kolda) anestezi,Uyuyamama sağa sola dönüp durma, sabaha karşı uykuya dalma, sabahları da uyanıp kalkamama hali..Ayak tabanlarınızın yanma halleri esas belirtiler olarak listelenmiş.

“Hz. Peygamber (a.s.m.), yatağına girdiği zaman, ellerine üfleyip Muavvizeteyn’i ( Felak ve Nas sureleri) ve Kul Hüvallahu Ehad’i okur, ellerini, yüzüne ve vücuduna sürer, bunu da üç kere her tarafta ederdi. Hastalandığı süre, benzer şeyi kendisine yapmamı emrederdi.” (Buhari, Fedail-ul Kur’an, 14, Tıbb, 39)

Kaynak : www.bilgisepeti.org farkıyla sunulmuştur

Yorum Yap